سنگ آمیتیست


     سنگ آمیتیست برگرفته از واژه یونانی   ‘’amethystos’’   که  در ریشه به معنای ''ضد مستی'' می باشد. یعنی در زمان های قدیم این گونه تصور میشد ک اگر کسی سنگ آمیتیست را در گردنبند یا دستبند خود حمل میکرد، مست نمی شد. در زمان روم و یونان باستان ، اشراف زادگان و سیاستمداران بدلیل خواص این سنگ تکه ای از آن را درون لیوان شراب خود میگذاشتند.

  

رنگ سنگ آمیتیست

      آمیتیست سنگ نسبتا شفاف است که جز پر طرفدار ترین نوع در خوانواده کوارتز میباشد و سنگ جواهری است . 

رنگ سنگ آمیتیست انواع مختلفی دارد و در سایه رنگ های ارغوانی روشن تا بنفش پر رنگ دیده میشود . در طبیعت سنگ آمتیست رنگ خود را زمانی به رنگ بنفش در می آورد که مقدار کمی از آهن درون گوهر، تحت تابش اشعات طبیعی نور قرار گیرد .


خواص سنگ آمیتیست 

آمیتیست سنگی محافظ و پاکسازی روانی است . اگر شما کابوس میبینید با قرار دادن تکه ای از این سنگ در کنار خود می توانید آنها را از بین ببرید .

در واقع خاصیت آرامش بخشی آن همیشه مورد توجه قرار دارد.

         سنگ آمیتیست یکی از محبوب ترین سنگ های شفا بخش است به طوری ک میلیون ها دلار در سال برای کریستال های آمیتیست ، هزینه میشود. چرا که علاوه بر زیبایی آن خواص بینظیری همچون تقویت سیستم ایمنی بدن ، کاهش استرس و درمان افسردگی را دارد . این گوهر سنگ ماه تولد بهمن است .

  محصولات دوتامون با ترکیب سنگ آمیتیستamethyst” '' و سنگ اونیکس onyx”''  دستبندی به نامSTAR  طراحی کرده است ک علاوه بر زیبایی خاص آن میتوانید از خواص این سنگ نیز بهره ببرید .