سنگ دلربا (گلدستون)

سنگ دلربا (گلدستون) قرمز تراش دایره

دلربا ( گلدستون )Goldstone چیست؟

دلربا (گلدستون) یک شیشه رنگی ساخته دست انسان است که حاوی شامل گنجاندن های فراوان، مسطح رو و بسیار بازتابی است. گنجاندن های بازتابی دارای درخشش فلزی روشنی هستند و ظاهر پر زرق و برق آن ها بلافاصله توجه را به خود جلب می کند. این ظاهر هیجان انگیز گلدستون را به یک گوهر محبوب ساخته دست انسان و مواد مجسمه سازی تبدیل کرده است. اغلب به کابوکون ها، قلب ها، مهره ها، کره ها، آونگ ها، سر پیکان ها، و مجسمه های کوچک بریده می شود. این یک ماده محبوب برای ساخت سنگ جست و خیز است.


رنگ سنگ دلربا (گلدستون)

گلدستون در رنگ های مختلفی تولید می شود. قهوه ای مایل به قرمز که رنگ اصلی گلدستون است، محبوب ترین و رایج ترین انواع سنگ طلا محسوب می شوند.همچنین این سنگ در طیف رنگ هایی همچون سبز تیره، آبی تیره معروف به گلدستون کبود و سنگ طلای بنفش تیره نیز تولید می شود.

ظاهر پر زرق و برق گلدستون اغلب به «بیت هایی از مس» یا «بایگانی های مسی» نسبت داده می شود که به شیشه اضافه شده اند. سنگ دلربا (گلدستون) آبی کبود

چه چیزی باعث ظاهر و رنگ پر زرق و برق دلربا  (گلدستون) می شود؟

گلدستون قهوه ای قرمز رنگ با گرم کردن شیشه مذاب به دمایی ساخته می شود که به اندازه کافی گرم است تا گرانول های اکسید مس را که به مذاب اضافه می شوند حل کند. پس از اینکه اکسید مس به طور کامل حل شد، مذاب مجاز به خنک شدن بسیار آهسته است. این خنک کننده آهسته به پیازهای مسی در زمان کافی مذاب می دهد که یکدیگر را پیدا می کنند و به کریستال های مسی هشت ضلعی شکل رشد می کنند. هر چه خنک کننده کندتر باشد، کریستال های مسی بزرگتر می شوند. درخشش فلزی روشن این کریستال های مسی چیزی است که ظاهر درخشان گلدستون را تولید می کند. یک بلور هشت ضلعی دارای هشت چهره مثلثی است. اگر به گلدستون با میکروسکوپ زیر نور منعکس شده نگاه کنید، چهره های مثلثی کریستال های مسی را خواهید دید که نور را از اعماق مختلف زیر سطح شیشه به شما منعکس می کنند.

شیشه گلدستون قهوه ای قرمز رنگ بی رنگ است. ظاهر قهوه ای متمکن آن ناشی از بازتاب هایی از کریستال های مسی گنجانده شده است. سنگ طلای آبی، سبز، و بنفش با استفاده از ترکیباتی از فلزات غیر از مس ساخته می شوند. رنگ این طلاستون ها به جای رنگ بازتاب ها از بلورهای فلزی ناشی از رنگ شیشه است. رنگ شیشه ای گلدستون آبی ناشی از کبالت، سبز ناشی از کروم، و بنفش ناشی از منگنز است. بازتاب هایی از کریستال های فلزی درون گلدستون توجه را به خود جلب می کند و جذابیت درخشان آن را به گلدستون می دهد. ظاهر درخشان بازتاب ها در سه موقعیت تشدید می شود:

1)هنگامی که گلدستون تحت نور حادثه حرکت می کند؛ 

2) هنگامی که منبع نور منتقل می شود؛ و، 

3) هنگامی که چشم ناظر حرکت می کند.سنگ دلربا (گلدستون) تراش مربعی

تاریخ سنگ دلربا (گلدستون)

اولین جسم شناخته شده ای که از ماده ای شبیه گلدستون ساخته شده است، طلسمی است که در ایران حفاری شده و تاریخ آن از قرن ۱۲ تا اوایل قرن ۱۳ میلادی است. آغاز تولید شیشه ای مدرن اونتورین در مورانو ایتالیا در طول قرن ۱۷ آغاز شد.

چند دهه پس از آغاز ساخت در ایتالیا، شیشه سازان چینی نیز در حال تولید اقلام ساخته شده از شیشه های ماجراجو بودند. کارگاه امپراتوری در حال ساخت بطری های شیشه ای مخترع بود که به عنوان هدیه و پاداش توسط دادگاه چینگ داده می شد.امروزه، بسیاری از گلدستون که به عنوان یک گوهر و مواد لاپیدی به فروش می رسد از کارخانه ها در چین می آید. اگر شما بازدید Ebayیا Alibaba، شما فروشندگان افشا که goldstone ارائه شده برای فروش در چین ساخته شده است را ببینید.


راف سنگ دلربا (گلدستون)

راف سنگ گلدستون معمولاً به صورت تکه های شکسته و به عنوان دال مناسب برای برش کابوکون ها به فروش می رسد. تکه ها از قطعات کوچک مورد استفاده برای سنگ tumbling به قطعات بزرگ با وزن بیش از 50 پوند محدود است. اگر چه گلدستون یک ماده ساخته دست انسان است، اما از نظر کیفیت، ظاهر، و مناسب بودن برای استفاده در ساخت کابوکون ها، سنگ های جست و خیز شده و اشیاء دیگر بسیار متفاوت است.

سنگ دلربا (گلدستون) آبی کبود تراش دایره

انواع سنگ دلربا (گلدستون)

سنگ گلدستون انواع مختلفی دارد که معروف ترین آنها گلدستون قرمز که رنگ واقعی آن قهوه ای براق است ولی نام قرمز را برایش استفاده می کنند و دومین نوع معروف آن گلدستون کبود یا آبی است . سنگ گلدستون آبی نسبت به گلدستون قرمز کمیاب و از ارزش اقلامی بیشتری برخوردار است . سنگ دلربا (گلدستون) قرمز تراش منحنی

سنگ دلربا (گلدستون)آبی کبود تراش قلب

خواص درمانی سنگ دلربا (گلدستون)

خواص فراطبیعی گلدستون :

متعادل کردن و تنظیم چاکرای دوم و پنجم

تعادل انرژی فرد در بدن و روح

درمان خجالتی ها و ضعف اراده

برای بهبود اخلاق و رفتار درست انسان به کار می رود و شناخته شده است که باعث اخلاق و باز بودن خوب می شود.

به سنگ جاه طلبی نیز گفته می شود.

سنگ شاد و افزایش حس سرزندگی در انسان ها

گلدستون سیستم وجودی را پاک و تصفیه می کند 

سنگ های گلدستون نیز برای کاهش استرس و اضطراب مفید هستند

تنش معده را کاهش می دهند

برای استخوان ها مفید هستند

گلدستون برای کاهش آلرژی ها مفید است

گلدستون قدرت فیزیکی را افزایش می دهد

گلدستون برای تنظیم فشار خون مناسب است

گلدستون برای درمان عفونت های پوستی مانند آکنه، سرفه و... مناسب است

سنگ های گلدستون نیز شدت حملات آسم را کاهش می دهند.

سنگ دلربا (گلدستون)قرمز تراش قلب