سنگ فیروزه 

سنگ فیروزه یک کانی از جنس فسفات آبدار آلومینیوم و مس با ساختار بلوری کج وجهی است که شفافیت کدر و مومی شکل دارد و از دسته محبوب ترین سنگ های دارای خاصیت است که ارزش بسیاری دارد . همچنین این سنگ یک سنگ پر طرفدار و قدیمی محسوب میشود و رنگ آن تیره و روشن و در طیف رنگی آبی تا سبز است .

سنگ فیروزه در نواحی آتش فشانی یافت میشود . سنگ فیروزه یک سنگ گران بهاست که دارای انواع مختلفی است و بر طبق انواعی که دارد ارزش های مختلفی به آن داده میشود .فیروزه هایی که در عمق زمین به دلیل اسید موجود در آب های زیر زمینی نرم میشوند در دسته اول انواع سنگ های فیروزه ای قرار میگیرند و دارای ارزش و کیفیت کمتری هستند اما دسته دوم سنگ فیروزه که در نزدیکی سطح زمین هستند که خشک شده و استحکام بیشتری دارند و دارای ارزش بیشتری است.

رنگ سنگ فیروزه

سنگ فیروزه در طیف رنگی مختلفی قرار دارد که محدود به رنگ های آبی و سبز هستند . این سنگ ها از آبی روشن تا تیره و حتی تا سبز دارای طیف رنگی هستند . سنگ های فیروزه با رنگ آبی روشن ارزش کمتری نسبت به سنگ های فیروزه با رنگ آبی تیره دارند یعنی هر چه رنگ سنگ فیروزه تیره تر باشد از ارزش بیشتری برخوردار است.

خواص سنگ فیروزه


سنگ های فیروزه مانند سنگ های عقیق دارای خواص درمانی بسیاری هستند که در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفته است.سنگ فیروزه به سنگ انرژی و مدیتیشن معروف است.این سنگ ضد افسردگی است و به افزایش تفکر وانگیزه فرد کمک میکند و با قرار گرفتن آن در پیشانی , تمرکز افراد را بالا میبرد و همچنین سنگ فیروزه نماد عشق و صداقت در انسان ها است . با دور کردن انرژی های منفی و چشم زخم به وسیله سنگ فیروزه می توان آرامش را در زندگی ایجاد کرد و خود را از وحشت , ترس ها و بلا ها دور نگه داشت . به همین دلیل این سنگ را به عنوان سنگ صلح و خوش یمن یاد می کنند.

قیمت سنگ فیروزه

انواع مختلف سنگ فیروزه از چند هزار تومان تا چند میلیون تومان به فروش میرسد و قیمت آن با توجه به نوع , رنگ , اندازه و دیگر ویژگی های دیگر آن متفاوت است .